VIJESTI

II. liga veterana

Iskrene čestitke ekipi PB SPLIT na osvojenom 1. mjestu, kao i njihovom igraču LUKI ANIČIĆU koji je najbolji strijelac 2. lige veterana u sezoni 2021./22.

I. liga veterana

ČISTOĆA  -  CROATIA BLIZNA  2 : 3 (2:2)

Za  ekipu CROATIA BLIZNA  bila je to utakmica „biti ili ne biti“, samo im je pobjeda  ili eventualni kiks PODSTRANE osiguravao 1. mjesto i dugo  očekivani naslov prvaka.

Početak utakmice odmah je pokazao koliko će to biti tvrda i čvrsta utakmica. ČISTOĆA je ušla u susret veoma borbeno sa jakom obranom i opasnim kontranapadima. Dala je do znanja da želi pobjedu bez obzira što joj ova utakmica nije bila od nikakve važnosti.

Ipak, CROATIA BLIZNA sredinom prvog poluvremena postiže dva pogotka, te je izgledalo da će bez većih problema doći do pobjede. Međutim, ČISTOĆA kreće u žestoke napade i do poluvremena poravnava rezultat na 2:2.

Drugo poluvrijeme kreće sve ispočetka, igra se kvalitetan borben nogomet, svaki duel je na granici prekršaja. U 6. minuti iz gužve pred golom CROATIA BLIZNA postiže svoj 3 gol, pametnom igrom zadržava rezultat do kraja susreta i zasluženo osvaja 1. mjesto.

Iskrene čestitke ekipi CROATIA BLIZNA na osvojenom 1. mjestu 1. lige veterana, kao i najboljem strijelcu Mati Olujiću igraču ekipe PODSTRANA u sezoni 2021./2022.

1. liga veterana

U današnjem posljednjem kolu 1. lige veterana doznat ćemo i osvajača iste, dok su putnici u niži rang već poznati. Veliku borbu za naslov najbolje veteranske ekipe do zadnjeg kola vode Croatia Blizna i Podstrana. Prva po rasporedu svoju utakmicu igra Croatia Blizna u 18:35 protiv Čistoće.

U posljednje kolo ekipa iz Blizne ulazi sa dva boda prednosti pred Podstranom, no jedno je sigurno, mora igrati na pobjedu, jer u slučaju neriješenog rezultata, a pobjede Podstrane, gube toliko željeni naslov.

Koliki motiv Croatia Blizna ima možda je i suvišno spominjati, jer uvijek tako blizu, a nikad do sada prvaci. U posljednje dvije sezone, završili su drugi, a naslov im je preuzela tko, pa ista ta Podstrana.

Hoće će li biti treća sreća ili će u slučaju neuspjeha Blizne o svemu odlučivati prekaljena ekipa majstora iz Podstrane, saznat ćemo najkasnije do 20:20 kada završavaju obje utakmice.

Dođite na Gripe!

II. liga

BILI 9   -    OTP BANKA    1 : 2 (0:0)

Utakmica između ekipa koje se bore za treće mjesto započela je vrlo miroljubivo bez faulova  sa puno brzih, ali i krivih dodavanja. Tako je ostalo i do kraja 1.poluvremena.

U drugom poluvremenu kreće se agresivnije i već u 2. minuti golom Bože Vujevića bankari dolaze u vodstvo 0:1.

Tada utakmica postaje puno brža i otvorenija, redaju se napadi sa obje strane, ali bez rezultata, da bi 5 min. prije kraja Bili 9 promašili veliku priliku za poravnanje. 47 sek prije kraja gol za 0:2 na prazanu branku postiže Stipe Bodrožić da bi 12 sekundi prije kraja Darko Juradin smanjio na 1:2.

Do kraja ipak nije bili dovoljno vremena za preokret . OTP BANKA  je zasluženo  pobijedila i utvrdila svoju 3. poziciju na tablici.

IV. liga

VICKA - PROMIL  0 : 5

Jučerašnjim utakmicama 30.kola je završila sezona u 4.ligi. U posljednjem kolo ekipa Promil ušla je sa bodom prednosti ispred ekipe Pitari koja je svoju utakmicu igrala protiv ekipe Boca Seniors te je rutinski odradila posao i pobijedila.

Nakon njih na teren FESB-a izašle su ekipe Promil, kojoj je igrala samo pobjeda kontra Vicke. Promil je rano došao do prednosti već u 3.min golom M. Kasuma te je prednost zadržao do kraja poluvremena iako je i Vicka imala svoje prilike.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom ritmu, Vicka je na sve moguće načine pokušavala doći do poravnanja, a Promil je čekao svoju šansu iz brze tranzicije. Utakmica je bila u egalu do 20.min kada Promil koristi jednu neopreznost u obrani Vicke i povećava prednost preko J.Žderića.

Tada Vicka pruzima još više rizika u igri te vrlo brzo prima još tri gola, te tako Promil dolazi do pobjede koja znači titulu prvaka, bod ispred Pitara, dok je treće mjesto zauzela ekipa Jure Žrtva Delić koja je dala i najboljeg strijelca Tomislava Jerončića.

Iskrene čestitke ekipi PROMIL na osvojenom 1. mjestu u 4. ligi u sezoni 2021./22., kao i najboljem stijelcu 4. lige Tomislavu Jerončiću igraču ekipe JURE ŽRTVA DELIĆ !!!